Fotorelacja z finalizacji projektu ,,Pod Biało-Czerwoną” w Gminie Zawoja

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Zawoja zostały połączone z uroczystą inauguracją projektu ,,Pod Biało-Czerwoną”. W krajobraz Gminy Zawoja na stałe wpisała się Flaga Rzeczypospolitej Polskiej🇵🇱 ,podniesiona na maszt przy Urzędzie Gminy Zawoja.

Patriotyczna inicjatywa ,,Pod Biało-Czerwoną’’, która zawitała również do Gminy Zawoja, została zainicjowana i odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, który inaugurował i uzasadniał projekt tymi słowami: ,,Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej’’. Idea projektu „Pod biało-czerwoną” to zjednoczenie kraju i jego mieszkańców, uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, a także zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, należał do mieszkańców Gminy Zawoja, którzy wyrażali go w głosowaniu online.

Uroczystego podniesienia polskiej flagi na maszt dokonał Senator RP Andrzej Pająk oraz Zastępca Wójta Gminy Zawoja Karolina Listwan-Franczak. Podniesieniu flagi towarzyszyło odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego” wykonane wraz z Zespołami regionalnymi spod Babiej Góry: Cieślica i Juzyna. W uroczystości wzięły udział Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Zawoja.

Fot. Jan Hujda, Urząd Gminy Zawoja