Gminne Obchody Dnia Strażaka – relacja

W minioną sobotę (13 maja) swoje święto obchodzili Druhny i Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zawoja.

Strażakom w obchodach ich święta towarzyszyli Mieszkańcy i Goście gminy Zawoja, a także przedstawiciele samorządu terytorialnego: radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak, wójt gminy Zawoja Marcin Pająk, zastępca wójta gminy Zawoja Karolina Listwan – Franczak, radni Rady Gminy Zawoja, a także zaproszeni goście, w tym Komendant Powiatowej Państwowa Straż Pożarna – PSP w Suchej Beskidzkiej Krzysztof Okrzesik.

Mszę świętą w intencji Druhów odprawili księża z zawojskich i skawickiej parafii, połączoną z poświęceniem średniego samochodu KSRG – OSP Zawoja Dolna, lekkiego samochodu i quada OSP KSRG Zawoja Centrum oraz lekkiego samochodu OSP Skawica Centrum.

Po mszy nastąpił uroczysty apel z okazji Gminnych Obchodów Dnia Strażaka, podczas którego wójt gminy Zawoja dokonał symbolicznego przekazania kluczyków do nowych samochodów strażackich, które nie tak dawno swe miejsce do stacjonowania znalazły w remizach OSP w gminie Zawoja.

Podziękowania odebrały osoby i instytucje, które przyczyniły się do

pozyskania tych samochodów, w tym wójt gminy Marcin Pająk, Senator RP Andrzej Pająk, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofowi Okrzesik oraz Rada Gminy Zawoja.

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia i wyróżnienia:

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej województwa małopolskiego złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczony został Wojciech Dyrcz, srebrnym Krzysztof Chowaniak, Robert Szczurek i Adam Oleksa, a brązowym Krzysztof Makoś oraz Mariusz Dobek.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali Bogdan Kobiela, Daniel Kozina i Mateusz Zguda.

Oficjalnym uroczystościom towarzyszyła później zabawa w rytm muzyki  oraz atrakcje dla najmłodszych.

Strażakom gratulujemy nadanych odznaczeń i wyróżnień oraz pozyskanego sprzętu.