Komunikat Urzędu Gminy Zawoja

komunikat

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z rosnącym ryzykiem zakażeń koronawirusem oraz wciąż nowo pojawiającymi się przypadkami osób zarażonych w naszym kraju, jak również mając na uwadze procedury zachowawcze wprowadzone przez Polski Rząd (decyzja o zamknięciu placówek oświatowych, odwoływanie imprez masowych, itd.) w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, informuje się, że w dniach  od 16 marca 2020 r. do 26 marca 2020 r. Urząd  Gminy Zawoja nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi klientów.

Od dnia 16 marca 2020 r. (tj. poniedziałek) załatwiane osobiście będą tylko sprawy pilne. W celu załatwienia najpilniejszych spraw należy skontaktować się telefonicznie pod nr tel. (33) 8775051, 8775400.

Urząd Stanu Cywilnego prowadził będzie tylko rejestrację urodzeń, zgonów,  tel. kontaktowy (33) 8775051 w. 125.

Wszystkie inne sprawy załatwiać należy za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym). Przypominamy, że wszelkie druki i wnioski dostępne są na stronie Urzędu  Gminy  Zawoja.

Przypominamy także, że wpłat z tytułu podatków, odpadów należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu podane na stronie www.

Apelujemy również, by zachować zdrowy rozsądek oraz podstawowe zasady ostrożności. Pamiętajmy, by dzieci i osoby starsze pozostały w domach, a każdy mieszkaniec pamiętał o unikaniu miejsc, gdzie znajdują się największe skupiska ludzi.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Wszelkie informacje o koronawirusie znajdziesz tutajhttps://www.gov.pl/web/zdrowie

Ułatwienia dostępu