Konkurs ,,Osobowość Ziem Górskich” 2022 r.

Koalicja Marek Ziem Górskich ogłosiła listę kandydatów pretendujących do tytułu ,,Osobowość Ziem Górskich”, w poszczególnych kategoriach.

Warto zwrócić uwagę na kategorię ,,Sportowiec Ziem Górskich”, w której nominowany jest mieszkaniec Gminy Zawoja Roman Ficek – ultramaratończyk, który w 2018 roku w ciągu 127 godzin zdobył wszystkie 55 tatrzańskich dwutysięczników. W trakcie wyczynu przebiegł 340 km, pokonując 22 tyś. metrów przewyższenia. W 2019 roku w rekordowym czasie 39 dni i 11 godzin pokonał Łuk Karpat. To licząca około 2300 km trasa położonej na graniczy rumuńsko-serbskiej Orsovy do Bratysławy na Słowacji. W 2020 roku został niekwestionowanym rekordzistą Głównego Szlaku Beskidzkiego, łączącego Wołosate w Bieszczadach z Ustroniem. Mający około 500 km szlak o łącznej sumie przewyższeń 21 tys. metrów Roman Ficek przebiegł bez wsparcia w czasie 107 godzin i 25. W 2021 roku Roman Ficek zrealizował zimowy projekt „Rysy Sky”, który polegał na jak największej ilości wbiegnięć w ciągu 24 godzin na Rysy ze schroniska nad Morskim Okiem. W ciągu wspomnianej doby liczącą 3,5 km trasę o przewyższeniu 1300 metrów pokonał 9 razy!

Zachęcamy do oddania głosu na Romana w głosowaniu internetowym, które potrwa do 15 listopada 2022 r..: https://sites.google.com/pgit.pl/konkurs-kmzg-2020/g%C5%82osowanie.

Idea konkursu ,,Osobowość Ziem Górskich” to popularyzacja ludzi, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, których działalność i osiągnięcia na terenie ziem górskich mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych oraz w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju regionów górskich polskich i słowackich.

Wszystkim Nominowanym serdecznie gratulujemy!

Fot.: KMZG