Konsultacje społeczne i warsztaty poświęcone wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Czy kultura góralska powinna być wpisana na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego? Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy aplikowaniu Górali Babiogórskich? Co daje wpis na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego?

Na te i inne pytania będzie można poszukiwać odpowiedzi podczas konsultacji społecznych i warsztatów poświęconych wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, dedykowanych grupie Górali Babiogórskich i Górali Orawskich.

Na spotkanie, które odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 w budynku Babiogórskiego Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi zaprasza:

Wójt Gminy Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Związek Podhalan w Polsce

Konsultacje prowadzić będzie przedstawicielka Narodowy Instytut Dziedzictwa – Agata Mucha. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich miłośników regionu, edukatorów, folklorystów, animatorów i osób działających w przestrzeni kultury ludowej.

ZAPRASZAMY❗️

Może być zdjęciem przedstawiającym plakat i tekst „Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej Babiogórskie Centrum Kultury Urząd Gminy Zawoja ZwiÄzek Podhalan w Polsce im. ŚwiÄ™tego Jana Pawła Il oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓ“Ł zapraszają na KONSULTACJE SPOŁECZNE ORAZ WARSZTATY POŚWIECONE WPISANIU KULTURY GÓRALSKIEJ NA KRAJOWĄL NIEMATERIALNEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO dedykowane grupie GäRALI BABIOGÓRSKICH oraz GÓRALI ORAWSKICH Konsultacje odbędą się 20 kwietnia (czwartek) 2023 godz. 10.00 w Babiogórskim Centrum Kultury M MAŁOPOLSKA Zawoja kierunek widokiem Starostwo owiatowe Beskidzkiej BABIOGORSKIE CENTRUMKULTURY SOKO'Ł ទរ”