Powrót do zdrowia, powrót do pracy – program PFRON.

To już ostatni dzwonek by złożyć wniosek!

Jesteś po wypadku lub chorujesz, a Twoja dotychczasowa praca jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu?
Zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać?
Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę.

Złóż wniosek i skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z rehabilitacji. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Powrót do zdrowia, powrót do pracy – rehabilitacja kompleksowa

Model rehabilitacji kompleksowej to nowe rozwiązanie zwiększające efektywność zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Głównym celem projektu jest przekwalifikowanie zawodowe kandydatów. W Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej uczestnicy zdobywają nowe kwalifikacje, które ułatwiają znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Oferta skierowana jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

Jak przebiega udział w projekcie?

Udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym (4-5 mies.) pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej.

Każdy z Uczestników projektu bierze udział równolegle w trzech modułach:

• zawodowym – ukierunkowanym na ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia, co jest głównym celem rehabilitacji kompleksowej;
  • psychospołecznym – mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
  • medycznym – mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.

W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawiają ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

Skontaktuj się z Oddziałem Małopolskim PFRON w Krakowie.
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 507 966 499 oraz e-mail: jkoldras@pfron.org.pl

Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony PFRON:

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974

Materiał prasowy: Małopolski Oddział PFRON