Ważny komunikat

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – SARS-CoV-2:  zawieszone zostają zajęcia we wszystkich szkołach i przedszkolach   (publicznych / niepublicznym) na terenie gminy Zawoja,  w Świetlicy Środowiskowej w Zawoi oraz w Skawicy a także  w Domu Dziennego Pobyty.

W dniu dzisiejszym tj. czwartek oraz jutrzejszym  piątek w szkołach i przedszkolach będą sprawowane dyżury – jest to czas, by rodzice zdążyli zorganizować dla dzieci opiekę.

Od poniedziałku 16 marca 2020 r., aż do 25 marca 2020 r. wszystkie szkoły i przedszkola będą  zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że Gminna  Biblioteka  Publiczna  w Zawoi  będzie  czasowo zamknięta  od dnia dzisiejszego (tj. 12 marca 2020 r.) do dnia 25 marca 2020 r.

Wszelkie  wydarzenia kulturalne  organizowane  przez  Babiogórskie  Centrum Kultury  i Gminną  Bibliotekę  Publiczną zostały odwołane.

Prosimy wszystkich mieszkańców o zachowanie spokoju, natomiast każdy kto wrócił z regionu, gdzie występuje koronawirus i ma objawy choroby lub miał kontakt z osobą zakażoną, powinien jak najprędzej telefonicznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną:

Infolinia NFZ 800 190 590

Marcin Pająk
Wójt  Gminy  Zawoja