Właścicielu – PILNUJ SWOJEGO CZWORONOGA!

Przypominajka dla wszystkich właścicieli psów.

  • Pilnuj swojego czworonoga – zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli w miejscach ogólnodostępnych. Należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby nie narazić ludzi lub innych zwierząt na utratę życia lub zdrowia bądź szkody w mieniu. Zabezpiecz teren posesji na której znajduję się pies. W czasie spaceru trzymaj psa na smyczy.
  • Opiekuj się swoim zwierzakiem – zapewnij mu dostęp do świeżej wody, karmy oraz miejsca, które ochroni go przed zimnem, upałem, opadami atmosferycznymi. W przypadku trzymania psa na uwięzi, przypominamy, że łańcuch nie może być krótszy niż 3 m. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12h w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenia ciała lub cierpienia oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu.
  • Nie znęcaj się nad zwierzakiem – nie wolno zwierząt bić. WAŻNE: porzucanie zwierzaków to też forma znęcenia się nimi.
  • Zaszczep psa przeciw wściekliźnie – prawo nakłada na właściciela psa obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczepienie czworonoga powinno nastąpić najdalej 30 dni po ukończeniu przez psa 3 mies. życia i powtarzane musi być każdego roku.

Jeśli zauważysz porzucone lub bezpańskie zwierzę, poinformuj:

Urząd Gminy Zawoja: 33 8775-051 wew. 111

Policję: 997 lub 112

#UrządGminyZawojadlaMieszkańców#pies#opiekanadzwierzętami