WYJAZD DO GRECJI

Szanowni Państwo,

do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęła, przekazana przez Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, oferta Rządu GrecjiGreckie Ministerstwo Migracji i Azylu (w załączeniu robocze tłumaczenie oferty) dotyczące przyjęcia 130 osób.

Oferowany rodzaj pomocy:

– zakwaterowanie /bezpłatne/ – ośrodki lub obozy dla uchodźców lub migrantów

– artykuły żywnościowe lub bony na zakup żywności lub innych produktów

– pomoc w znalezieniu pracy

– opieka medyczna – na warunkach jak dla obywateli kraju przyjmującego

– możliwość uzyskania pomocy w języku ukraińskim lub rosyjskim w miejscu zakwaterowania

– bezpłatny dostęp do edukacji – szkoły, przedszkola, uniwersytety

– pobyt do 4 marca 2023 r.

– brak świadczeń socjalnych

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo o zakwalifikowaniu do wyjazdu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy zatem o możliwie pilne przesyłanie informacji o liczbie zainteresowanych osób. Informacja zostanie przekazana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dokładny termin i miejsce wylotu/wyjazdu Ministerstwo ma przekazać w terminie późniejszym – realizacja oferty planowana jest na początku kwietnia.

Na potrzeby realizacji zadania w Wydziale Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie utworzona została skrzynka mailowa „relokacjadoue@malopolska.uw.gov.pl”  na którą należy przesyłać liczbę zadeklarowanych do wyjazdu osób.

WAŻNE

W informacji należy podać dane koordynatora oferty wyjazdu do Grecji w Gminie (imię, nazwisko, mail, nr telefonu, stanowisko) – dane te zostaną przekazane do Ministerstwa w celu dalszych uzgodnień wyjazdu.

Ułatwienia dostępu