Zawoja dla Niepodległej

,,W szumie gołębi na starym rynku,/ W książce poety i na budowie,/ W codziennej pracy, w życzliwym słowie,/ Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku”. [Antoni Słonimski, „Polska”]

Już po raz 105. Mieszkańcy Gminy Zawoja, wspólnie, oddali hołd Niepodległej i świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r.

To był patriotycznie, wspólnie spędzony czas obejmujący apel przy pomniku Poległych podczas II wojny światowej oraz zamordowanych, rozstrzelanych i zamęczonych mieszkańców Zawoi i Skawicy w Zawoi Centrum, w tym przemowy wójta gminy Zawoja Marcin Pająk oraz Senatora RP Andrzeja Pająka oraz złożenie kwiatów przez delegacje instytucji i szkół, a wszystko przy akompaniamencie muzycznym Babiogórska Orkiestra Dęta i uroczystej oprawie pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zawoja, Babiogórski Park Narodowy oraz skawickiej i zawojskich szkół.

Po uroczystej Mszy Św. w Kościele pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum, odbyła się patriotyczna, muzyczna uczta. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego”, by później delektować się patriotycznymi pieśniami w wykonaniu Kamil Kołodziejczyk i Gabrieli Kołodziejczyk, przy akompaniamencie Michał Makuch oraz laureatów XIII Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych, Powstańczych i Żołnierskich.

Dziękujemy, że w tym dniu byliśmy razem!

Organizatorzy: Urząd Gminy Zawoja Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi Babiogórskie Centrum Kultury

Zawoja. Kierunek z widokiem Niepodległa Szkoła Zawoja Centrum Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skawicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Mosorne Liceum Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu OSP Skawica Centrum OSP Skawica Sucha Góra OSP KSRG Zawoja Centrum KSRG – OSP Zawoja Dolna Ochotnicza Straż Pożarna Zawoja Górna Ochotnicza Straż Pożarna Zawoja Przysłop OSP Zawoja Wełcza