Biegaj z widokiem w czystej Gminie Zawoja!

,,Biegaj z widokiem w czystej Gminie Zawoja” – to projekt proekologiczny, który Gmina Zawoja zrealizowała przy okazji Zawojski Festiwal Biegowy Alior Bank, przy wsparciu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Idea projektu zakładała by Zawojski Festiwal Biegowy Alior Bank był nie tylko dobrą, sportową zabawą, ale i kolejną sposobnością do edukacji ekologicznej i działań w terenie na rzecz poprawy czystości gminy.

Organizatorzy festiwalu, pracownicy Urząd Gminy Zawoja pracownicy Babiogórski Park Narodowy, wolontariusze Zawojskiego Festiwalu Biegowego Alior Bank, w tym uczniowie i nauczyciele Liceum Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu, wychowankowie Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi, mieszkańcy i przyjaciele Gminy Zawoja, wyruszyli na babiogórskie szlaki, by posprzątać je zarówno przed zawodami biegowymi, jak i po nich.

♻️Ponadto w miasteczku festiwalowym w dniu zawodów 12 sierpnia, na uczestników wydarzenia czekało stoisko edukacyjne Babiogórski Park Narodowy, gdzie można było zaczerpnąć wiedzę m.in. na temat postaw ekologicznych i działań na rzecz dbałości o czystość przestrzeni publicznej oraz zachowania zasobów przyrodniczych.

Cieszymy się, że przy wsparciu zaprzyjaźnionych instytucji i zaangażowanych osób Gminie Zawoja udało się zrobić, kolejną (po kwietniowej dużej akcji Posprzątaj z nami Małopolskę) akcję sprzątania babiogórskich terenów.

♻️Dbajmy wspólnie o czystość naszych miejscowości!

Zachęcamy do obejrzenia filmu, podsumowywującego to wydarzenie.

Zawoja. Kierunek z widokiemWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KrakowieZawojski Festiwal Biegowy Alior BankEkoMałopolska#biegajzwidokiem#biegajzwidokiemwczystejgminieZawojaGLAN ART Pracownia Artystyczna