Uroczyste uruchomienie sieci gazowej dystrybucyjnej Białka-Skawica

To, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe dziś w Skawicy miało swoją uroczystą inaugurację…

W obecności przedstawicieli Polska Spółka Gazownictwa, reprezentantów samorządów, Mieszkańców gminy Zawoja, zaproszonych Gości oraz przy specjalnym udziale Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego oraz Senatora RP Andrzeja Pająka, uroczyście uruchomiono sieć gazową dystrybucyjną Białka-Skawica.

Zakończony I etap inwestycji w liczbach to:

ponad 18 km sieci

7,6 mln zł wartości inwestycji

na moment startu funkcjonowania inwestycji 164 wnioski o warunki przyłączeniowe

Jak podkreślał w swojej przemowie wójt gminy Zawoja Marcin Pająk, mocno wspierający przedsięwzięcie od samego początku, to, w co mało kto wierzył, zostało zrealizowane, a dzięki konsekwencji i współpracy międzyinstytucjonalnej zadbaliśmy o interesy naszych Mieszkańców

Nie zatrzymujemy się. W planach II etap gazyfikacji gminy Zawoja, przewidywany na rok 2024. Naszym priorytetem jest zapewnienie Mieszkańcom, w jak najszerszym zakresie, możliwości przyłącza do sieci gazowej.

Wszystkim przemawiającym Gościom dziękujemy za miłe i doceniające słowa kierowane pod adresem Gminy Zawoja i zrealizowanej inwestycji.

Dziękujemy za efektywną współpracę Polska Spółka Gazowa oraz Gminie Maków Podhalański na czele z Burmistrzem Pawłem Salą.