Okresowe zamykanie drogi w dniu 12 sierpnia br. – Zawoja Czatoża

W dniu 12 sierpnia br. Gmina Zawoja organizuje całodniowe wydarzenie sportowo-kulturalne – Zawojski Festiwal Biegowy Alior Bank: https://ug.zawoja.pl/events/zawojski-festiwal-biegowy-alior-bank/

W związku z odbywającymi się zawodami biegowymi w ramach Zawojskiego Festiwalu Biegowego Alior Bank wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie sołectwa Zawoja Górna. Start i meta zawodów znajdować się będą przy Strefie Aktywnego Wypoczynku w Zawoi Czatoża na drodze gminnej 105KDD w Zawoi Czatoża. W związku z powyższym powyższa droga na odcinku od skrzyżowania na tzw. Małych Widełkach do wyciągów narciarskich w Zawoi Czatoża będzie okresowo zamknięta. Zamknięcie drogi nastąpi w sobotę 12 sierpnia w godzinach od 4.30 do 5.30 podczas startu zawodników na trasie ultramaratonu oraz od 14.30 do 19.00 na czas startu półmaratonu. Na pozostałych odcinkach biegów po trasach prowadzących przez Skawicę i Zawoję bieg będzie odbywał się przy ruchu drogowym. Zabezpieczenie tras biegu prowadzić będą jednostki OSP z Gminy Zawoja, Policja oraz GOPR na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Przepraszamy za utrudnienia oraz zapraszamy do aktywnego kibicowania zawodnikom na trasie zawodów oraz przybycia do miasteczka festiwalowego w Zawoi Czatoża, gdzie w czasie zawodów znajdować się będzie strefa gastronomiczna, animacje dla dzieci, w tym biegi dla dzieci, dmuchańce,  a także koncerty Cieślicy i PotOCK, a wieczorem zabawa z DJ. Szczegóły na plakatach, w social mediach: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092269730979https://www.instagram.com/zawojski_fb_aliorbank/ i na stronie internetowej www.zawojabieg.pl.