Zawojski Festiwal Biegowy Alior Bank

Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk ma ogromną przyjemność zaprosić wszystkich Biegaczy, Mieszkańców, Gości oraz Sympatyków Gminy Zawoja na wyjątkową inicjatywę sportową – Zawojski Festiwal Biegowy Alior Bank, który będzie miał miejsce 12 sierpnia br.

Start, Meta oraz lokalizacja miasteczka festiwalowego – Zawoja Czatoża.

Zawojski Festiwal Biegowy Alior Bank to sportowa uczta dla miłośników biegów, którzy będą mogli wziąć udział w sportowej rywalizacji w unikatowych okolicznościach natury. Na biegaczy czekają trzy widokowe trasy, które różni stopień trudności i charakter, ale łączy niepowtarzalny widok na największe atrakcje przyrodnicze i kulturowe w babiogórskim krajobrazie. Start i meta biegów znajdować się będzie obok kompleksu rekreacyjno – edukacyjnego przy Strefie Aktywnego Wypoczynku – Zawoja Czatoża, z piękną panoramą na ,,Królową Beskidów’’ – Babią Górę. Trasa Półmaratonu Zawojskiego mierząca 21 km będzie prowadziła drogami asfaltowymi i szutrowymi w Górnej Zawoi posiadającej wybitne walory krajobrazowe, gdzie od pokoleń koncentruje się turystyka w rejonie Masywu Babiej Góry. Towarzyszyć mu będzie krótszy bieg na 6 km, który obejmie również bieg nordic walking – zawojska6. Dla najbardziej doświadczonych biegaczy dedykowany jest bieg Diablak Ultra Trail 60, którego uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 60 km, m.in. po terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, w tym wbiegnięcie na Babią Górę. Autorem trasy tego biegu jest Roman Ficek – znany ultrabiegacz, mieszkaniec gminy Zawoja.

Ale Zawojski Festiwal Biegowy to nie tylko uczta dla biegaczy, ale i prawdziwy festiwal atrakcji dla Mieszkańców i Gości Gminy Zawoja oraz Kibiców. W trakcie zawodów planowana jest organizacja miasteczka festiwalowego, w którym przewidziano biegi dla dzieci, animacje i warsztaty dla najmłodszych, babiogórską kuchnię regionalną, stoiska edukacyjne Babiogórski Park Narodowy i Babiogórskie Centrum Kultury, stoiska promocyjne Urząd Gminy Zawoja i Alior Bank SA, dmuchańce dla dzieci, ścianka wspinaczkowa GOPR, koncert zespołu PotOCK, a po nim zabawa z DJ!

Poniżej harmonogram festiwalu. Po szczegóły zapraszamy również na www.zawojabieg.pl oraz do social mediów: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092269730979https://www.instagram.com/zawojski_fb_aliorbank/

Zapraszamy serdecznie! Biegaczy, mieszkańców, dzieci i młodzież, odwiedzających nas turystów, miłośników Babiej Góry i jak najwięcej kibiców!

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Zawoja, partnerem tytularnym Alior Bank S.A., partnerem głównym Województwo Małopolskie, Patronat Honorowy przyjął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Wydarzenie patronatem objął również Powiat Suski.

Patronat medialny: sucha24.pl, Radio Kraków, TVP 3