Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!

,,Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!” pod tym hasłem odbywa się wiosenna akcja sprzątania organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Nie pozostając obojętnym na problem zaśmiecenia terenów zielonych oraz rzek – tak cennych przyrodniczo i krajobrazowo miejsc, Gmina Zawoja dołącza do inicjatywy.

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Wójt Gminy Zawoja zapraszają Mieszkańców i Gości gminy Zawoja do udziału we wspólnym sprzątaniu Skawicy i Zawoi w terminie 15-20 kwietnia 2023 r.

Zaczynamy w dniu 15 kwietnia br. (sobota) – akcją sprzątania w sołectwach organizowaną przez Sołtysów. Co mam zrobić, jeśli chcę dołączyć? Skontaktuj się ze swoim Sołtysem – on przekaże wszystkie szczegóły.

Od 15 kwietnia do 20 kwietnia zachęcamy wszystkich Mieszkańców i Gości gminy do uprawiania ploggingu – zbierania śmieci podczas joggingu i każdej innej aktywności sportowej w terenie. Jak to zrobić – zbieraj śmieci podczas uprawiania sportu, pochwal się zdjęciem z akcji poprzez wysłanie do nas zdjęcia 🙂 i daj znać, gdzie pozostawiłeś worki – zabierzemy je.

Zwieńczeniem inicjatywy będzie wspólna akcja sprzątania terenów gminy Zawoja w dniu 20 kwietnia 2023 r., która zostanie zainaugurowana o godz. 9.00 na Rynku w Zawoi Centrum. Po wspólnym przywitaniu uczestnicy wydarzenia udadzą się w wybrane miejsca Skawicy i Zawoi, które zostaną objęte akcją sprzątania. Swój udział zadeklarowali m.in. pracownicy Urzędu Gminy Zawoja, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Zarządu Zlewni w Żywcu, Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Sucha, Babiogórskiego Parku Narodowego, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Budownictwa ,,Zawoja’’ Sp. z o.o., uczniowie i nauczyciele szkół z terenu gminy oraz mamy nadzieję, że każdy, któremu czystość naszej gminy nie jest obojętna.