ARiMR – infolinia z pomocą techniczną dla rolników

arimr logo

W Małopolsce 16 kwietnia 2020 roku uruchomiona została infolinia z pomocą techniczną dla rolników składających wnioski o dopłaty przez internet. W ramach niej działają specjalne numery telefonów, pod którymi nasi pracownicy udzielają informacji na temat obsługi aplikacji eWniosekPlus. Z ich pomocą, krok po kroku, można skutecznie wypełnić i wysłać wniosek.

Od 2018 roku obowiązkową formą ubiegania się o dopłaty bezpośrednie i obszarowe jest forma elektroniczna. Dla wszystkich, którzy mieli problem z obsługą komputera, brakiem sprzętu lub dostępu do internetu, w ARiMR co roku dostępne były punkty pomocy technicznej ze stanowiskami komputerowymi. Obecnie, ze względu na stan epidemii, pracujemy bez bezpośredniego kontaktu z rolnikami. Infolinia obsługiwana przez specjalistów ds. obsługi aplikacji eWniosekPlus ma za zadanie umożliwić skorzystanie z tego rodzaju pomocy wszystkim osobom, które chcą uzyskać dopłaty za 2020 rok, a mogą mieć problemy z obsługą narzędzia internetowego lub  mają wątpliwości co do poprawnego wypełnienia wniosku na którymkolwiek z jego etapów.

Zachęcamy do korzystania z infolinii. Termin na złożenie wniosku został przedłużony do 15 czerwca. Warto jednak nie zwlekać z dopełnieniem formalności, bo im szybciej wnioski dotrą do ARiMR, tym szybciej pieniądze zaczną trafiać na konta rolników.

Numery telefon dostępne na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce „Oddziały Regionalne ARiMR”

Oraz na fb pod linkiem: https://link.do/QLpox