Uroczystość historyczno-patriotyczna w Skawicy

Kiedy

24 czerwca 2023

Event Type

,,Historia przelana krwią” pod taką nazwą w dniu 24 czerwca 2023 r. na Placu św. Jana Pawła II w Skawicy odbędzie się uroczystość historyczno-patriotyczna, którą organizuje Rada Sołecka w Skawicy Centrum wraz z Kółkiem Rolniczy w Skawicy. W programie przewidziano odsłonięcie pomnika Jakuba Derca Śmietany – najbardziej znanego przywódcy walczącego o prawa chłopskie górali w starostwie lanckorońskim w XVII w., wójta Skawicy oraz tablic upamiętniających ważne w historii Polski postacie i wydarzenia.

Uroczystość odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. O oprawę artystyczną zadbają uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skawicy, Orkiestra Dęta ze Skawicy oraz Stowarzyszenie ,,Nasza Skawica”.

Więcej szczegółów na załączonym plakacie.